Studenti z různých tříd naší školy se zúčastnili exkurze do Prahy, při které navštívili Národní muzeum a kancelář Evropského parlamentu. V Národním muzeu se studenti rozprchli na různá místa podle svých zájmů, někteří navštívili aktuální výstavu o Přemyslovcích, jiní si prošli expozici zaměřenou na 20. století.
V prostorách zastoupení Evropského parlamentu si studenti měli možnost vyzkoušet, jak funguje práce europoslanců kde v rámci simulace se přesouvali ze svých politických frakcí přes jednání ve výborech až k plenárnímu hlasování. Díky tomu hravou formou pochopili legislativní proces EU. Exkurze, kterou vedli Hana Hrádková a Martin Hájek, byla součástí projektu Jean Monnet.




